טיפים לבניה קלה

בנייה קלה – חיסכון בעלויות הבנייה

אם אתם זוג צעיר וחשבתם כבר כי  אין סיכוי שתוכלו להיות בעלים של בית קטן וכפרי ושתהיה לכם איכות חיים, אז יש כבר חדשות טובות. כמו בהרבה תחומים שעוברים שינויים, גם תחום הבנייה עבר שינויים מהותיים בשנים האחרונות כמו למשל בנייה קלה – חיסכון בעלויות הבנייה. אתם כבר שמעתם על אנשים שבנו ונכנסו לכל מיני בירוקרטיות וריצות אחר אישורים ומהנדסים. היום, הכל הרבה יותר קל ובר השגה באמצעות בנייה קלה – חיסכון בעלויות הבנייה. אין צורך יותר בקבלן ואנשי מקצוע שונים וכן, בהמון זמן עד שהבית שלכם יהיה מוכן. החיסכון פה הוא אדיר, הבית נבנה באיכות גבוהה, הבידוד מעולה והוא מוגן בפני רעידות אדמה.

חיסכון גם באנרגיה

עד עתה דיברתי על חיסכון עצום בעלויות ובזמן הבנייה, אבל באמצעות בנייה קלה – חיסכון בעלויות הבנייה ניתן לחסוך באנרגיה, בזכות הבידוד של קירות הבית. הבית עשוי מחומרים מבודדים גם מפני חום וקור, וכן בידוד מפני רעשים חיצוניים המגיעים מהכביש. ישנה מגמה גדולה של הרבה זוגות שמעוניינים באיכות חיים טובה יותר מבלי לעבוד כל החיים. ניתן למצוא בתים פרטיים של שתי קומות הבנויים באמצעות בנייה קלה וישנם גם בניינים הבנויים בבנייה קלה, כגון מבנים טרומיים.

מדינת ישראל, מעודדת את הבניה הקלה כך שרוב מחוסרי הדיור יזכו בדירה משלהם בעלויות הרבה יותר נמוכה. ניתן לחסוך בהרבה חשמל ומים באמצעות בנייה זו. הבנייה נעשית בתכנון, כך שאין צורך להשתמש הרבה בחשמל, כאשר הבית מלא בחלונות וניתן ליהנות מאור היום הרבה שעות. כנגד קור וחום מאפשר פחות שימוש באנרגיה לחימום או קירור הבית.

עובדים המתמחים בבנייה קלה

לא כל אחד יכול לבצע בנייה קלה – חיסכון בעלויות הבנייה, אלא רק עובדים שעברו הכשרה לכך. כמות העובדים המועסק בשטח הבנייה הוא הרבה יותר קטן מאשר בבנייה רגילה, וכן, אין הרבה לכלוך ואבק בבנייה זו והיא מהירה הרבה יותר. מי ששוחר את איכות הסביבה, בוודאי יעדיף את הבנייה הקלה על פני בנייה קונבנציונלית, שהיא עדיפה מכל הבחינות, כי היתרון הוא עצום אם מבחינת החיסכון הכספי הן בבנייה, הן באנרגיה ואנו ממשיכים לשמור על כדור הארץ.

היכנסו וקראו גם על סגירת חורף במרפסות ובבתי עסק. 

רוצים לקבל טיפים נוספים לבנייה קלה? היכנסו לקטלוג פרגולות תלויות ותקבלו את כל המידע שחיפשתם.